محل تبلیغات شما

اولین سوالی که من سال گذشته بعد از رسیدن به سن تکلیف از مادرم پرسیدم ومطمن هستم به ذهن همه ی 9ساله ها خطور می کند

به طور خلاصه به برخی از دلایل آن اشاره می کنیم:

1- هدف از خلقت انسان، رسیدن به کمال آفرینش است و راه رسیدن به کمال آفرینش و رسیدن به مقام قرب خداوندی و برخوردار شدن از نعمت‌‌های الهی در عالم آخرت، ارتباط با خدا و عبادت خداوند است

2- نماز؛ تشکر از خداوند است در برابر نعمت‌‌های مختلفی که به ما داده است و عقلا و شرعا تشکر از ولیّ نعمت واجب است.

3- نماز خواندن فرمان خداوند است و او دستور داده و بر بنده واجب است بدون هیچ حرف و سخنی از فرمان خداوند اطاعت کند.

4- نماز خواندن در هر شبانه روز، کفاره گناهان است که بین دو نماز انجام می‌شود و اگر کسی با رعایت شرایط قبولی و صحت نمازهای شبانه روز را بخواند و حقوق مردم را ادا کند، خداوند نیز به واسطه نماز، گناهان او را می‌‌بخشد.

حضرت فرمود از رسول خدا شنیدم که فرمود: نمازهای پنج گانه برای امت من هم چون یک نهر آب جاری است که بر در خانه یکی از شما باشد، آیا گمان می‌‌کنید اگر کثافتی در تن او باشد و سپس پنج بار در روز در آن نهر غسل کند، آیا چیزی از آن بر جسد اوخواهد ماند؟(مسلّما نه) هم چنین است به خدا سوگند نماز‌‌های پنجگانه برای امت من. یعنی نماز‌‌های پنجگانه گناهان امت من را پاک می‌‌کند.

نماز آرامش بخش دلهاست

راهکارهایی برای ایجاد انگیزه دانش آموزان جهت حضور درنمازهای جماعت

چرا باید نماز بخوانیم ؟

خداوند ,گناهان ,امت ,خدا ,کمال ,آفرینش ,رسیدن به ,است و ,امت من ,نماز‌‌های پنجگانه , نماز خواندن

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

بیمه معلم نمایندگی سمیعی کد 4186 نگهداری از گربه كافه كتاب 2017